بارگذاری صفحه خیلی طول کشید؟ صفحه پیش باگذار را ببند.
در حال بارگذاری

screen_shot_1وردپرس چیست

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا کاملا رایگان و اپن سورس هست ( بر پایه مجوز GPL ) که شما بوسیله آن قادر خواهید بود براحتی یک وبلاگ – فوتوبلاگ – پادکست – گالری و … بسازید.

وردپرس توسط زبان بسیار محبوب PHP نوشته شده و از قدرت MySQL برای ذخیره داده ها استفاده می کند.

دو هدف اصلی سازندگان وردپرس راحتی کاربر در کار با این سیستم و رعایت استاندارد های جهانی هست. بهمین منظور شاید شما امکاناتی را که در یک CMS مشاهده می کنید بطور تمام و کمال در وردپرس نمی بینید. به همین منظور سازندگان وردپرس با کد نویسی دقیق و کامل و در اختیار قرار دادن امکانات و API های فراوان برای توسعه دهندگان این امکان رو ایجاد کرد که دیگران بتوانند براحتی اقدام به ساخت و توسعه افزونه برای وردپرس بکنند.

وردپرس در ادامه راه پروژه موفق b2 می باشد که در سال ۲۰۰۳ شکل گرفت. نام وردپرس توسط Christine Selleck دوست مت مولوگ ( توسعه دهنده اصلی وردپرس ) پیشنهاد و از آن روز تا الان وردپرس با سرعت و پیشرفتی قابل ملاحظه تبدیل به معروفترین و پرکاربردترین ابزار ساخت وبلاگ بر روی هاست شده است ( اینجا را ببینید ).

وردپرس هم اکنون از جهتی نمادی از وب۲ و از جهتی دیگر نمادی از اپن سورس محسوب می شود.

در همین رابطه بخوانید

پوسته ها

پوسته ها در وردپرس :

کاربران وردپرس میتوانند با نصب و اجرای پوسته یا قالب وردپرس ظاهر و امکانات سایت خود را بدون تغییری در محتویات صفحات مدیریت کنند، شما میتوانید هر قالب وردپرس را همانگونه که هست استفاده کنید یا با استفاده از ویرایشگر وردپرس و دانش کدنویسی تغییرات مورد نیاز خود را در آن اعمال کنید.

سایت ها و شرکت های بسیاری در زمینه ساخت و فروش پوسته های وردپرس فعالیت میکنند. در این میان بعضی پوسته ها نیز به رایگان همراه با امکانات مناسب منتشر می شوند. بعضی نیز با انتشار پوسته های حرفه ای ( غیر رایگان ) پوسته ها را به صورت رایگان در سایت خود منتشر میکنند. بعضی از این قبیل پوسته ها دارای کدهای مخرب می باشند که در نهایت موجب به خطر افتادن اطلاعات هاست و از بین رفتن امنیت سایت شما می شوند. در انتخاب پوسته مناسب می بایست عجله نکرد.

پوسته ها و افزونه های منتشر شده در سایت وردپرس تم توسط این تیم بررسی می شوند و بعد از آن منتشر میشوند. پوسته های سایت وردپرس تم هم اکنون شامل پوسته های سایت الگانت تمز و تمی فای می باشد. هر دوی این سایت به عنوان بزرگترین و قویترین سایت های طراحی پوسته شناخته می شوند.

چگونه بفهمیم که پوسته و یا افزونه ای که قصد استفاده از آن را داریم دارای کدهای مخرب نیست؟

سایت sucuri.net مشکل را حل کرده است. شما با وارد کردن آدرس سایت و یا آدرس صفحه پیش نمایش پوسته و یا افزونه در این سایت میتوانید از وجود و یا عدم وجود کدهای مخرب اطلاع پیدا کنید.

البته تمامی پوسته ها و افزونه هایی که در خروجی سایت وردپرس انگلیسی و وردپرس فارسی قرار میگیرندتوسط تیمهای آنها بررسی می شوند و  بدون کد مخرب می باشند.

افزونه ها

افزونه وردپرس به شما این امکان را میدهد که بدون تغییر در قالب اصلی امکانات جانبی زیادی را به آن اضافه کنید، در حال حاضر بیش از 47540 افزونه وردپرس انتشار یافته است که امکاناتی مانند فروشگاه ،انجمن ، فرم های تماس، تقویم و ساعت، گالری تصاویر و … را شامل میشوند.

 

فالو کردن پیج اینستاگرام ما از طریق اسکن با دوربین موبایل

اینستاگرام وردپرس تم

فالو کردن پیج اینستاگرام ما از طریق اسکن با دوربین موبایل